Atmestas kontoros kliento atžvilgiu pareikštas ieškinys

2021-04-30 Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyrius atmetė ieškovo ieškinį atsakovams dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo, prievolės pripažinimo įvykdyta ir kita.

Šioje civilinėje byloje ieškovas prašė pripažinti reikalavimo perleidimo sutartį negaliojančia nuo sudarymo momento, taikyti restituciją, pripažinti ieškovės prievoles atsakovei pagal paskolos sutartį pasibaigusiomis, panaikinti išduotą vykdomąjį įrašą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Ieškovas ieškinį grindė tuo, jog reikalavimo sutartis neatitiko teisės aktų reikalavimų ir kad reikalavimo teisių perleidimo sutartis prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, todėl negalioja.

Teismas atmesdamas ieškinį, konstatavo, jog reikalavimo teisių perleidimo sutartis buvo sudaryta laikantis teisės aktų reikalavimų ir byloje nustatytos aplinkybės nesudaro pagrindo konstatuoti, kad reikalavimo perleidimo sutartis (jos dalis) prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei. Kadangi teismas pripažino, jog reikalavimo perleidimo sutartis yra teisėta, todėl nėra pagrindo taikyti restitucijos ir panaikinti išduotą vykdomąjį įrašą. Teismas taip pat priteisė iš ieškovo atsakovų turėtas bylinėjimosi išlaidas.

Šioje byloje vieną iš atsakovų (kredito įstaigą) teisme atstovavo ir procesinius dokumentus rengė advokatas R.Džiugas.