Išnagrinėta visuomenėje atgarsio sulaukusi byla ir ieškinys atmestas

2017 06 05 Klaipėdos miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą dėl garbės ir orumo gynimo, tikrovės neatitinkančių žinių paskleidimo ir neturtinės žalos atlyginimo.

Šioje byloje ieškovė vienos Klaipėdos mokyklos mokytoja į teismą padavė 24 tėvus. Ieškinys buvo grindžiamas tuo, kad tėvai, kurie kreipėsi į mokyklos direktorę, kad būtų pakeista mokytoja (ieškovė) kita, pareiškime nurodė jos garbę ir orumą žeminančias bei tikrovės neatitinkančias žinias.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas ieškovės ieškinį atmetė ir priteisė iš ieškovės bylinėjimosi išlaidas. Teismas konstatavo, jog atsakovės, kurios yra įstatyminės atstovės moksleivių, kuriuos ugdė ieškovė, siekdamos apginti galimai pažeistus jų vaikų interesus, turėjo teisę teikti direktorei pareiškimą dėl mokytojos nušalinimo (pakeitimo). Todėl vien pareiškimo pateikimas kompetentingai tokį pareiškimą nagrinėti direktorei nelaikytinas žinių apie ieškovę paskleidimu.

Pažymėtina, kad tokio pobūdžio byla Lietuvos teismuose nagrinėjama pirmą kartą, nes iki šiol panašaus pobūdžio bylų teismuose nebuvo nagrinėta.

Advokatas Ramūnas Džiugas šioje byloje atstovavo vienos iš atsakovių interesus.